Hampton by Hilton, Jelenia Góra

Hotel Hampton by Hilton w Jeleniej Górze
zmiana funkcji budynku z Centrum Handlowego na Hotel z zapleczem konferencyjnym, SPA, i kliniką estetyczną – pow. ok. 9.000 m2
instalacje wentylacji, ogrzewania, wod-kan, instalacje elektryczne silnoprądowe i słaboprądowe
projekt budowlany, wykonawczy 2013/2014 r.
ul. Jelenia, Jelenia Góra
pokaż na mapie

AQUAMARINA, Międzyzdroje

  • Aquamarina
  • Aquamarina
Zespół hotelowo-apartamentowy „AQUAMARINA” w Międzyzdrojach, pow. 21.000m2
wraz z garażem podziemnym.
instalacje wentylacji, ogrzewania, wod-kan, gaz wraz z sieciami i przyłączami, instalacje elektryczne, teletechniczne.
projekt koncepcyjny, projekt budowlany i wykonawczy 2007/2008
Zespół budynków z apartamentami rekreacyjnymi położony 50m. od plaży.

Holiday Inn Warszawa Józefów ****

  • Józefów 4
  • Józefów 3
  • Józefów 1
Zespół hotelowo – konferencyjny z basenem rekreacyjno-pływackim pow. 100 m2 w Józefowie k. Warszawy
11.0 tys.m2.
centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, wentylacji i klimatyzacji, chłodzenia, gazu , wody zimnej, ciepłej, cyrkulacji, wody hydrantowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji technologicznej, elektryczne, słoboprądowe
projekt koncepcyjny, projekt budowlany, wykonawczy 2004 / 2005 / 2006 r
Holiday Inn Warszawa Józefów**** położony jest położony jest w zachodniej części m.Józefowa, w zakolu rzeki Świder w rejonie ulic Telimeny i ul.Jarosławskiej. Budynek hotelowy został zaprojektowany jako 4 kondygnacyjny z jedną kondygnacją podziemną.
Pokoje hotelowe zostały usytuowane na piętrach od 1. do 3. w dwóch półkolistych skrzydłach połączonych centralnym blokiem wind panoramicznych. Hotel posiada 152 dwuosobowe jednostki mieszkalne, w tym 1 apartament 2-pokojowy, 6 apartamentów tworzonych poprzez łączenie pokoi oraz 6 pokoi dla gości niepełnosprawnych, porusza-jących się na wózkach. Na parterze, poza holem wejściowym z recepcją, zostały zlokalizowane wszystkie pozostałe funkcje ogólnodostępne: centrum konferencyjne z dużą salą konferencyjno-balową, restauracja hotelowa, kawiarnia, sala kominkowa z barem oraz duży zespól rekreacyjny z basenem, siłownią, saunami i gabinetami zabiegowymi odnowy biologicznej (spa). Restauracja posiada duży zewnętrzny taras z widokiem na staw i teren zielony przed hotelem. Przeszklona ściana sali kominkowej umożliwia widok z głównego holu wejściowego i baru na rzekę Świder.
Poza tym na parterze zlokalizowano zaplecze kuchenne, pomieszczenia biurowe administracji oraz zaplecze hotelowe.
Przeszklone hole piętrowe na kondygnacjach hotelowych są połączone z holem hotelowym na parterze windami panoramicznymi. Na kondygnacji –1 znajdą się pomieszczenia techniczne: zespół transformatorów, kotłownia gazowa, pomieszczenie central wentylacyjnych dla części parterowej, pomieszczenie urządzeń technologii basenowej.
Ze względu na specyfikę terenu i wysokie wymagania akustyczne zastosowano specjalne rozwiązania pozwalające na montaż agregatów chłodniczych chłodzonych powietrzem na poziomie -1 i specjalne obudowy akustyczne dla central wentylacyjnych.
Hotel jest wykonany i funkcjonuje od 2007r. Wszystkie instalacje pracują prawidłowo i bez zarzutu. Założenia projektowe co do komfortu cieplnego, sterowania instalacjami i budynkiem – zostały zrealizowane i hotel jest doceniany przez użytkowników.
  • jozefow_maszynownia_chlodu

Budynek hotelowo-biurowy, KAZAŃ

  • Kazań 1
  • Kazań 2
Budynek hotelowo-biurowy, KAZAŃ, 16 tys m2
Modernizacja – budynek zabytkowy, instalacje wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, ogrzewania, wod-kan,
koncepcja, p. przetargowy, 2003r
Rekonstruowany XIX-wieczny obiekt jest obiektem o przeznaczeniu głównie hotelowym, a także handlowo-usługowym. Na poziomie -1 zlokalizowano dyskoteki, fitness oraz kuchnię i pom. techniczne, na poziomie 0 – pasaż handlowy, restauracja, pomieszczenia biurowe, na poziomach +2, +3 – pokoje hotelowe. Prace przeprowadzano pod nadzorem konserwatora zabytków.