Bastion Św. Barbary – JASNA GÓRA

  • Bastion 2
  • Bastion 1
Bastion Św. Barbary – JASNA GÓRA w Częstochowie, kubatura 8.3 tys m3,
przekształcenie bastionu w Kaplicę i galerię „Las Krzyży”
ogrzewanie, wentylacja mechaniczna, klimatyzacja, automatyka.
projekt koncepcyjny, projekt budowlany, wykonawczy 2005/2006r.
Klasztorna 1, Częstochowa
pokaż na mapie

Holiday Inn Warszawa Józefów ****

  • Józefów 4
  • Józefów 3
  • Józefów 1
Zespół hotelowo – konferencyjny z basenem rekreacyjno-pływackim pow. 100 m2 w Józefowie k. Warszawy
11.0 tys.m2.
centralnego ogrzewania, ciepła technologicznego, wentylacji i klimatyzacji, chłodzenia, gazu , wody zimnej, ciepłej, cyrkulacji, wody hydrantowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, kanalizacji technologicznej, elektryczne, słoboprądowe
projekt koncepcyjny, projekt budowlany, wykonawczy 2004 / 2005 / 2006 r
Holiday Inn Warszawa Józefów**** położony jest położony jest w zachodniej części m.Józefowa, w zakolu rzeki Świder w rejonie ulic Telimeny i ul.Jarosławskiej. Budynek hotelowy został zaprojektowany jako 4 kondygnacyjny z jedną kondygnacją podziemną.
Pokoje hotelowe zostały usytuowane na piętrach od 1. do 3. w dwóch półkolistych skrzydłach połączonych centralnym blokiem wind panoramicznych. Hotel posiada 152 dwuosobowe jednostki mieszkalne, w tym 1 apartament 2-pokojowy, 6 apartamentów tworzonych poprzez łączenie pokoi oraz 6 pokoi dla gości niepełnosprawnych, porusza-jących się na wózkach. Na parterze, poza holem wejściowym z recepcją, zostały zlokalizowane wszystkie pozostałe funkcje ogólnodostępne: centrum konferencyjne z dużą salą konferencyjno-balową, restauracja hotelowa, kawiarnia, sala kominkowa z barem oraz duży zespól rekreacyjny z basenem, siłownią, saunami i gabinetami zabiegowymi odnowy biologicznej (spa). Restauracja posiada duży zewnętrzny taras z widokiem na staw i teren zielony przed hotelem. Przeszklona ściana sali kominkowej umożliwia widok z głównego holu wejściowego i baru na rzekę Świder.
Poza tym na parterze zlokalizowano zaplecze kuchenne, pomieszczenia biurowe administracji oraz zaplecze hotelowe.
Przeszklone hole piętrowe na kondygnacjach hotelowych są połączone z holem hotelowym na parterze windami panoramicznymi. Na kondygnacji –1 znajdą się pomieszczenia techniczne: zespół transformatorów, kotłownia gazowa, pomieszczenie central wentylacyjnych dla części parterowej, pomieszczenie urządzeń technologii basenowej.
Ze względu na specyfikę terenu i wysokie wymagania akustyczne zastosowano specjalne rozwiązania pozwalające na montaż agregatów chłodniczych chłodzonych powietrzem na poziomie -1 i specjalne obudowy akustyczne dla central wentylacyjnych.
Hotel jest wykonany i funkcjonuje od 2007r. Wszystkie instalacje pracują prawidłowo i bez zarzutu. Założenia projektowe co do komfortu cieplnego, sterowania instalacjami i budynkiem – zostały zrealizowane i hotel jest doceniany przez użytkowników.
  • jozefow_maszynownia_chlodu

LISNER, Poznań

  • Lisner 2
  • Lisner 3
Zakład przetwórstwa rybnego LISNER w Poznaniu 20 tys. m2.
Modernizacja i rozbudowa zakładu
instalacje wentylacji, ogrzewania, chłodzenia, wod-kan, sieci na terenie działki, instalacje technologiczne: (sprężone powietrze, para, próżnia, system centralnego mycia) instalacje elektryczne, automatyka, oczyszczalnia i przepompownie ścieków
projekt koncepcyjny, projekt budowlany, wykonawczy, nadzory autorskie 2004 / 2005 r.

Biurowiec INTRACO

INTRACO S.A., biurowiec, Warszawa,
30 tys m2, 39 kondygnacji
kompleksowa modernizacja: instalacji klimatyzacji, ogrzewania, chłodu, elektrycznych, automatyki,
instalacje nowe – instalacja oddymiająca i tryskaczowa.
projekty ofertowe 2002-2004
projekty wykonawcze – etap 2004 / 2006 r (systematycznie razem z postępem prac modernizacyjnych w funkcjonującym budynku).

Intraco

Budynki biurowe „TP S.A.” z call center i serwerowniami

  • TP inne
Budynki biurowe „TP S.A.” w Bydgoszczy, Toruniu, Elblągu, Suwałkach, Tczewie, Olsztynie , Białymstoku (łącznie 12 tys. m2)
call center wraz z serwerowniami
modernizacja instalacji wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania, chłodu, wod-kan, elektrycznych, automatyka
inwentaryzacja, projekty koncepcyjne, projekty budowlane, projekty wykonawcze lata 2002/2003r